دستور العمل حفاظتی ايام تعطيلات نوروز ۱۴۰۲

با عنایت به ضرورت اجرای طرح حفاظتی ایام تعطیلات نوروز از تاریخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ لغایت ۱۴۰۲/۱/۱۳ در پردیس دانشگاه، “دستورالعمل حفاظتی تعطیلات نوروزی پردیس دانشگاه” و همچنین “راهنمای استفاده از سامانه تردد” توسط معاون اداری و مالی دانشگاه به کلیه واحدهای دانشگاه ابلاغ گردید.

 با توجه به اینكه فرایند صدور مجوز تردد (شامل مراحل درخواست، بررسی و تأیید) به صورت الكترونیكی انجام می گردد، شایسته است كاركنان و دانشجویان گرامی مطابق دستورالعمل مذكور، درخواست خود را حداكثر تا تاریخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ از طریق پورتال پویا ارسال نموده و مدیران محترم نیز در اسرع وقت نسبت به تأیید یا رد درخواست ها اقدام نمایند. (امكان تعیین جانشین برای مدیران مطابق بند 3-3 راهنمای سامانه تردد وجود دارد).

ضمناً درخواست های تردد برای شاغلین فاقد كارت شناسایی دانشگاه، دانشجویان پسا دكتری، پیمانكاران و رانندگان بایستی توسط كارشناس اداری تعیین شده در هر دانشكده یا واحد و از طریق سامانه سدف ثبت گردد.

نحوه تردد افراد در دانشگاه

ضروری است رؤسا و مدیران محترم دانشكده ها و واحدها قبل از شروع تعطیلات، مشخصات مسیولین قسمتهای مختلف واحد مربوطه را شامل(نام و نام خانوادگی، سمت، آدرس و تلفن‌های منزل و همراه) را تهیه و به اداره حفاظت فیزیکی و انتظامات ارسال نمایند تا در صورت نیاز در اسرع وقت مورد بهره برداری قرار گیرد.

 کنترل تردد افراد به صورت سیستمی و با ثبت الکترونیکی ورود و خروج افراد با کارت شناسایی دانشگاهی خواهد بود. اخذ مجوز تردد به صورت سامانه ای به شرح ذیل می باشد:

 1. مراجعه اعضای محترم هیات علمی به دانشكده ها، برابر مقررات با ارایه کارت شناسایی دانشگاهی در ایام تعطیل مجاز می باشد.

 2. سایر همکاران محترم دانشگاهی و کلیه شاغلین دارای کارت حضور و غیاب دانشگاه (رسمی،پیمانی،قراردادی، شرکتی، مراکز رشد و ...) که نیاز دارند در ایام تعطیلات به محل کار تردد داشته باشند، بایستی درخواست خود را تا تاریخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ از طریق پرتال دانشگاهی پویا (بخش اداری مالی- منوی اداری – گزینه درخواست تردد) ارسال و پیگیری نمایند تا پس از تایید سرپرست و مدیر مربوطه این امکان برایشان فراهم گردد. در غیر این صورت تردد افراد، مجاز نمی باشد و مسیولیت آن بعهده واحد مربوطه خواهد بود.

 3. تردد دانشجویان محترم در ایام تعطیلات به واحدها ممنوع می باشد، به استثنای دانشجویانی كه جهت انجام پروژه تحقیقاتی تردد آنها ضرورت داشته باشد. لذا مقتضی است دانشجویان مذکور درخواست خود را تا تاریخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ از طریق پرتال دانشگاهی پویا (منوی خدمات – گزینه درخواست تردد) ارسال و پیگیری نمایند تا پس از تایید استاد معرف و سپس مدیرگروه مربوطه و پس از آن رییس دانشکده این امکان برایشان فراهم گردد. در غیر این صورت تردد افراد، مجاز نمی باشد و مسیولیت آن بعهده واحد مربوطه و دانشجو خواهد بود.

 4. 2-4. پرسنل شرکتی شاغل در واحدهای دانشگاه و پژوهشگران پسا دکتری که دارای کارت شناسایی دانشگاه می‌باشند و همچنین شاغلین فاقدکارت شامل رانندگان، پیمانكاران اعم از ساختمانی، فضای سبز، تغذیه، خوابگاهها و غیره در صورت نیاز به تردد در ایام تعطیلات می بایست با مراجعه به مسیول امور عمومی یا کارشناس اداری واحد مربوطه نسبت به ثبت اطلاعات خود در سامانه اقدام نمایند، انتظامات درب های ورودی موظفند نظارت دقیق برتردد این قبیل افراد داشته باشند.

 5. جهت تردد دانشگاهیان دانشگاه علوم پزشکی و جهاددانشگاهی مستقر در پردیس دانشگاه بایستی درخواست تردد خود را به دانشکده یا واحد خود اعلام نمایند تا پس از ارسال لیست (بر اساس فرمت تعیین شده) توسط واحد مربوطه به اداره حفاظت فیزیکی، امکان تردد برایشان فراهم گردد.

   

نکات بسیار مهم

 1.  مسیولین محترم واحدها می بایست ضمن اجرای کامل بند 4-2 دستورالعمل (شاغلین فاقد کارت) هرگونه فعالیت اجرایی در مجموعه خود از قبیل تعمیرات، رنگ آمیزی و ... را به همراه مشخصات پیمانکاران و عوامل مرتبط، زمان شروع و پایان فعالیت را تا تاریخ ۱۴۰۱/۱۲/۲۰ جهت نظارت و کنترل ترددها به اداره انتظامات ارسال نمایند.

 2. ضروری است مسیولین محترم امور عمومی واحدها و دانشكده ها، طی مدت مذكور به نحو مقتضی از فعال بودن سیستم های هشدار دهنده ضد سرقت و آتش سوزی ، قطع برق دستگاه های غیر ضروری و خاموش بودن تاسیسات حرارتی، بستن شیرگاز آبدارخانه ها، كنترل شیرهای سرویس های بهداشتی ، قفل بودن درب های آزمایشگاه ها، كارگاه ها، كتابخانه ها، انبارها، بازبودن آب راه پشت بام ها (باتوجه به فصل بارندگی) ، بازدید دیگر اماكن مورد نیاز و پارك خودروهای دولتی در پاركینگ واحد و استفاده از قفل مناسب اطمینان حاصل نمایند.

 3. به نحو مقتضی به اطلاع كلیه همكاران دانشگاهی رسانده شود به منظور كنترل بهتر محیط دانشگاه و پیشگیری از هرگونه حوادث غیرمترقبه در ایام تعطیلات از آوردن همراه (فرزندان، دوستان، آشنایان و ...) خودداری نمایند. ضمن اینكه  پرسنل محترم انتظامات موظفند از ورود افراد متفرقه به داخل واحدها جلوگیری نمایند.

 4. شایسته است مسیولین محترم دانشكده ها و واحدها درایام تعطیلات به طریق مقتضی از واحد مربوطه سركشی و یا كسب اطلاع نمایند.

 5. به منظور كنترل و نظارت لازم در ایام تعطیلات وضعیت دربهای ورودی به پردیس دانشگاه به شرح ذیل خواهد بود.

      درب شرقی: از ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ لغایت ۱۴۰۲/۱/۱۳ به صورت شبانه روز باز می باشد.
      درب شمالی:  از ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ لغایت ۱۴۰۲/۱/۱۳ از ساعت ۶:۳۰ الی ۲۳ باز می باشد.
      درب علوم ریاضی:  از تاریخ ۱۴۰۲/۱/۵ لغایت ۱۴۰۲/۱/۱۰ صرفا در ایام غیرتعطیل رسمی از ساعت ۷ تا ۱۴ باز می باشد.
      درب غربی،پیروزی و درب علوم تربیتی:  از ۱۴۰۱/۱۲/۲۹ لغایت ۱۴۰۲/۱/۱۳ مسدود می باشد.

 6. به لحاظ مسائل حفاظتی و ایمنی، پارک نمودن وسائط نقلیه شخصی در شبها در پردیس دانشگاه چه در ایام تعطیلات و چه غیر از آن ممنوع می‌باشد و دانشگاه هیچگونه مسئولیتی در قبال وسائط نقلیه شخصی افراد ندارد. بدیهی است در صورت مشاهده، اداره انتظامات و حفاظت فیزیکی می‌تواند با هماهنگی پلیس راهور نسبت به انتقال وسیله نقلیه به پارکینگ نیروی انتظامی اقدام نماید.
 7. شايسته است مسئولين محترم دانشكده‌ها و واحدها درايام تعطيلات به طريق مقتضي از واحد مربوطه سركشي ويا كسب اطلاع نمايند.
 8. انجام اقدامات بهداشتی نظیر ضد عفونی کردن و یا سم پاشی ساختمانها در دستور کار مسئولین محترم واحدها قرار گیرد.
مركز پیام دانشگاه با شماره تلفنهای ۳۸۸۰۴۹۴۹ - ۳۸۸۰۴۹۵۹ و یا شماره همراه ۰۹۲۰۸۸۰۴۹۵۹ درتمام ساعات شبانه روز آماده پاسخگویی و هماهنگی لازم درخصوص موارد مذكور می باشد.

دریافت فایل دستورالعمل

دریافت فایل راهنمای سامانه

 

 

تازه ترین مطالب

 

گزارش تصویری