رئیس مرکز حراست: عملکرد معاونان اداری مالی در بازگشایی دانشگاه‌ها تحسین‌برانگیز بود

1659527858-

رئیس مرکز حراست وزارت علوم گفت: عملکرد معاونان اداری مالی در بازگشایی دانشگاه‌ها که دو سال پس از کرونا و با کمترین اعتبارات مالی صورت گرفت، عالی و تحسین‌برانگیز بود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، علی اکبر فامیل کریمی در اجلاس معاونان اداری، مالی دانشگاه‌ها که در دانشگاه تهران برگزار شد اظهار داشت: دستور و تاکید به موقع رییس جمهور در خصوص حضوری شدن آموزش دانشگاه در اواخر سال ۱۴۰۰ از تصمیمات مهم و استراتژی بود که با گذشت چند ماه از این اقدام، در رصد روند کلی آموزش و حضور پیدا کردن دانشجویان در دانشگاه اهمیت این مهم روز بروز نمایانتر شده است.

وی افزود: بازگشایی دانشگاه‌ها که دو سال پس از کرونا که در ایام ماه مبارک رمضان صورت گرفت، اقدام بزرگی بود که همه به سختی آن آگاه و نگران مشکلات احتمالی در بخش خدمات رفاهی، تغذیه و خوابگاه بودند اما علیرغم انتظار بدخواهان این مرحله با مدیریت عالی روسای دانشگاه‌ها و معاونان اداری و مالی به خوبی پشت سرگذاشته شد.

وی با اشاره به افزایش هزینه‌های دانشگاه‌ها و عدم افزایش اعتبارات سرانه در حد نیاز واقعی گفت: حضوری شدن دانشگاه‌ها  ممکن است با مشکلاتی روبه رو شود که ما پیش‌بینی‌های لازم را کرده‌ایم و ان شاء الله این مرحله را هم پشت سر خواهیم گذاشت.

فامیل کریمی اجرای قانون همسان‌سازی حقوق اعضای هیئت علمی را به علت عدم پیش بینی درست موانع مشکل دیگری در سال گذشته دانست که با مدیریت خوب روسا و معاونان اداری و مالی دانشگاه‌ها پشت سرگذاشته شد و دانشگاه‌ها از یک مرحله سخت عبور کردند.

رئیس مرکز حراست وزارت علوم در رابطه با اقدامات کنترلی بر روی معاونت‌های اداری مالی گفت: اساس کار حراست‌ها در این خصوص تمرکز بر مناقصات، مزایدات، خریدها و پرداخت‌هاست که برابر سامانه الکترونیک دولت در دست کنترل است.

وی همچنین افزود: معاونان اداری، مالی دانشگاه‌ها از پاکدست ترین انسان‌ها هستند و از میان دقیق ترین و متخصص ترین افراد انتخاب می شوند و به همین دلیل مشکلات تخلفات در دانشگاه‌ها بسیار نادر است.

وظیفه حراست در دانشگاه‌ها

رئیس مرکز حراست وزارت علوم وظیفه مراکز حراست در دانشگاه‌ها را ایجاد محیطی امن و با آرامش برای فعالیت‌های علمی و پژوهشی ذکر کرد و گفت: برای فراهم کردن این محیط امن برای دوستان، عملکرد دشمنان و گروه‌های فتنه‌گر داخلی را با دقت رصد و برای مقابله با آن برنامه‌ریزی می‌کنیم.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه وزارت علوم در دوره‌های گذشته به نوعی حیاط خلوت جریانات سیاسی واقع می‌شد؛ تاکید کرد: با اقدامات راهبردی و تغییر ساختار در آموزش عالی در وزارت علوم که منطبق بر جهت‌گیری‌های دولت سیزدهم است؛ امروز این وزارت تبدیل به اتاق فکر و دایره توسعه و محور تحولات کلان قرار گرفته است.

فامیل کریمی تصریح کرد: رویکرد مرکز حراست در دوره جدید پیش‌بینی و برنامه‌ریزی به جای برخورد و انفعال پس از حادثه است و پژوهش مبتنی بر داده‌های درست، پایه و اساس این پیش‌بینی‌هاست.

وی همچنین اظهار داشت: حراست به دقت در محیط ستادی وزارت و دانشگاه‌ها به نارضایتی‌های ناشی از تبعیض‌ها، جایگزینی روابط به جای ضوابط توجه دارد.

رئیس مرکز حراست وزارت علوم با بیان اینکه جریان نفوذ به دنبال مهار و زمین‌گیر نمودن علم، پژوهش و فناوری در کشور است، تصریح کرد: این مسائل را به طور دقیق رصد کرده و اقدامات پیش‌گیرانه خود را به کار خواهیم گرفت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین مطالب

 

گزارش تصویری