مجموعه مستند | خاطرات آن مرد

637454406226460255 lg

مجموعه مستند ۱۰ قسمتی «خاطرات آن مرد» به کارگردانی ساسان فلاح فر، روایتی از حضور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در زادگاهش، روستای قنات ملک است.

حجت الاسلام ساسان فلاح فر در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: عشق به سردار سلیمانی باعث شد تا این مستند را طی دو ماه با وجود تمام مشکلات و با کمک کسانی بسازم که همه آن ها عشق به سردار را در دل دارند.

وی اضافه کرد: کار این مجموعه مستند از دو ماه پیش آغاز و طی سه هفته تصویربرداری به صورت فشرده انجام شد که البته در تمام بخش ها سختی های بسیاری بود، از پنج صبح تا ۱۱ شب مشغول کار بودیم ولی توانستیم این مجموعه را در ۱۰ قسمت ۲۲ دقیقه ای برای این ایام که نزدیک به دومین سالگرد شهادت حاج قاسم است، آماده کنیم.

سعید دولتخواه تصویرگر مجموعه مستند خاطرات آن مرد نیز به خبرنگار ایرنا گفت: هر یک از قسمت های این مستند داستان های جالبی دارد. در واقع هر کدام از کسانی که در این مستند صحبت می کنند، خاطره ای از حاج قاسم داشتند که صحبت های آنان، حال هر بیننده ای را عوض می کند و محبت و عشق به شهید سلیمانی را در دل ها افزایش می دهد. 

وی افزود: به عنوان مثال خاله غزاله، پیرزنی است که هیچ چیزی در روستای قنات ملک نداشت و حاج قاسم به او کمک کرد و خانه ای را برای او ساخت. تمام روستایی ها خاطرات زیبایی از حاج قاسم داشتند. بیشتر این افراد از وقتی که حاج قاسمی وجود نداشت، می گفتند قاسم و بعدها به نام قاسم معروف شد تا زمانی که به سردار شهید سلیمانی در سطح جهان شناخته شد. حاج قاسم دغدغه داشت و با تمام مشغله هایی که داشت و به عنوان یکی از شخصیت های اصلی کشور، حداقل سه بار در طول سال به روستای خود سر می زد و زمانی که به روستا می رفت، تمام مردم به خاطر دیدنش و حل مشکلاتشان به دیدن او می آمدند.

دولتخواه اضافه کرد: من به سردار سلیمانی علاقه بسیار داشتم ولی وقتی به این سفر رفتم و خاطرات مردم این روستا را شنیدم، عاشقش شدم. به مردم نیز توصیه می کنم تا این مستند را ببینند و با دیدن این مستند بیشتر می توان شخصیت سردار سلیمانی را شناخت.

 مستند خاطرات آن مرد (قسمت اول)

 مستند خاطرات آن مرد (قسمت دوم)

 مستند خاطرات آن مرد (قسمت سوم)

 مستند خاطرات آن مرد (قسمت چهارم)

 مستند خاطرات آن مرد (قسمت پنجم)

 مستند خاطرات آن مرد (قسمت ششم)

 مستند خاطرات آن مرد (قسمت هفتم)

 مستند خاطرات آن مرد (قسمت هشتم)

 مستند خاطرات آن مرد (قسمت نهم)

 مستند خاطرات آن مرد (قسمت دهم)

 

دیدگاه‌ها   

0 #1 غزل 1402-12-26 09:46
این مجموعه مستند فوق العادس واقعا از تک تک قسمت هاش لذت بردم .
روح حاج قاسم عزیز شاد.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین مطالب

 

گزارش تصویری