کلاهبرداری تلفنی جدید به روش فروش سبد کالا!!

telphone

در حال حاضر شرکت هایی با وجود گرانی و افزایش فشار اقتصادی بر مردم از شگردهایی همچون تحویل بن سبد کالا و برنده شدن در قرعه کشی برای کلاهبرداری استفاده می کنند.
مطلب زیر گزارش نمونه ای از این نوع كلاهبرداری تلفنی است که متاسفانه منجر به مالباختگی یکی از دانشجویان شده و جهت آشنایی با این روش منتشر می شود:

دیشب یک پیامک از یک خط تبلیغاتی برایم ارسال شد که شما در قرعه‌کشی پنل مخابراتی از طرف شرکت به صورت رندم برنده شده اید و برای دریافت سبدکالای خود تماس بگیرید.

بلافاصله ساعت 14 از یک شماره ثابت با پیش شماره 021 فردی با من تماس گرفت و عنوان کرد: شماره شما جزء 5 مشترک برگزیده همراه اول در استان خراسان رضوی شده است و با توجه به اینکه خط شما بالای 80 درصد امتیاز از تماس ها، شارژ ها و تراکنش ها داشته است در این قرعه کشی شرکت داده می شوید که همه 5 فرد برگزیده این قرعه کشی در واقع برنده اند و فقط برای تعلق گرفتن نوع جایزه قرعه کشی انجام می شود. به سه نفر اول خودرو و به دو نفر بعدی هدیه نقدی تعلق می گیرد که امروز ساعت 18 از شبکه آی فیلم قرعه کشی پخش خواهد شد.

همچنین یک کد تخفیف سبد کالا هم به شما تعلق گرفته که می توانید این کالاها را با قیمت ویژه دومیلیون و دویست هزار تومان دریافت کنید. فرد کلاهبردار حتی کالاها و مدل کالاها را هم به من گفت و من هم حتی قیمت کالاها را از سایت ها استعلام گرفتم و دیدم کالاهای اعلام شده چیزی حدود هفت میلیون ارزش دارند!

بنابر این با توجه به نوع مکالمه اغواکننده فرد تماس گیرنده، مبلغ مذکور را به شماره کارت داده شده از طریق خودپرداز واریز کردم و آدرس و کدپستی را هم به فرد دادم. و خوشحال بودم که هم برنده قرعه کشی خواهم بود و هم کالای با تخفیف ویژه دریافت می کنم.

متاسفانه من که در آن لحظات کاملا تحت تاثیر قرار گرفته بودم، ساعت 18 به تماشای شبکه آی فیلم نشستم و دیدم هیچ قرعه کشی پخش نشد!!

روز بعد با شماره مذکور تماس گرفتم و در عین ناباوری پاسخ دادند! و گفتند به دلیل مشکلات پیش آمده قرعه کشی پخش نشده است ولی شما برنده 5 میلیون تومان شده اید که برای دریافت این مبلغ با شما هماهنگی می کنیم که به شرکت ما که در تهران است تشریف بیاورید.

با توجه به اینکه با جستجو در اینترنت، متوجه شدم این روش نوعی کلاهبرداری است، به شرکت مربوطه گفتم که من منصرف شده ام و جایزه و کالای مربوطه را نمی خواهم لطفا پول من را برگردانید، که با پاسخ منفی فرد مذکور مواجه شدم!!

در نمونه های مشابه این گونه تماس ها در برخی از مواد حتی هیچ کالایی هم ارسال نمی شود و یا حتی در صورت ارسال، کالاهایی بی کیفیت و بی ارزش ارسال می شود که بسیار از مبلغ دریافت شده ارزش پایین تری دارند.

متاسفانه در تمامی انواع این کلاهبرداری ها با سوءاستفاده از احساسات افراد، اقدام به انجام عمل مجرمانه خود در پوشش شرکت هایی به ظاهر قانونی می کنند و بدون حتی دادن رسید یا تضمین در قبال دریافت کالا به فروش محصولات بی کیفیت و بی ارزش خود می پردازند.

دیدگاه‌ها   

+8 #13 رضایی 1402-04-21 14:15
سلام چندروز پیش برای من پیام اومد کارت هدیه شما باکد۳۳۵ صادرشد سریعا تماس بگیرید
منم زنگ زدم خانومی به اسم حسینی گفتن از شرکت تی جی کالا تماس گرفتن و من جز۳ نفری هستم که تو قرعه کشی دناپلاس، ماشین۲۰۶ و ۲۰ میلیون تومن وجه نقد شرکت داده شدم ،بخاطر اینکه خط خیلی فعالی بودم و تراکنش و شارژ زیاد داشتم ،گفتن فقط چون تاحالا ازشرکت ما خرید نداشتین باید یه کالا بخرین تا اسمتون ثبت شه
منم یه قابلمه چودن به ارزش ۱۵۰۰ تومن خریدم و پولو زدم به حساب رحیمیان هنوز قابلمه نرسیده اما بارکد مرسوله بهم دادن که فرستادن محصول رو و منم منتظرم ادره پست بیاره امیدوارم کلاه برداری نباشه چون من به همسرم نگفتم و پول رو هم از کسه دیگه ای قرض گرفتم
وگرنه دعا میکنم یه قرونش از گلوشون پایین نره چجوری میتونن اینقد راحت پول حروم بخورن از مردم
نقل قول کردن
+5 #12 بابک 1402-04-14 14:18
واقعا خیلی بی وجدان هستندبه من گفتن براتون کالا ارسال میشه ودرقرعه کشی ثبت نام میشین و...پول ریختم کالانیومد تلفن تماسشونم غیرفعال شد
نقل قول کردن
0 #11 اسماعیل 1402-03-16 17:40
سلام واقعا راست میگن مثلا همین اتفاق امروز برا منم اومد
نقل قول کردن
+2 #10 سعید 1402-02-19 15:35
امروز به خط بنده پیام اومد دقیقا با همین مضمون.کلاه برداری به روش خیلی عالی و جواب ده.ولی اگر کمی فکر کنیم تابلو هست که دارن کلاه می‌زارن سرمون.خرید ۵میلیون جایزه ۱۰۰% به شما 30میلیون مگه داریم آخه
نقل قول کردن
+2 #9 محمد 1402-02-12 15:20
برای منم تماس گرفتند حتی نام وآدرس رو هم کامل میدونستند که بنده اعلام کردم که به جایزه بن کالا احتیاجی ندارم وبه شخص دیگری بدهید
نقل قول کردن
+7 #8 احمدی 1402-01-28 11:33
مشترک محترم
کد555
کارت هدیه شماصادر شد
سریعاً تماس بگیرید
0219***7186
این کلاهبرداری به نام دیجی کالا
هدیه نفر اول یه خودرو هدیه دوم ۲۰۶ هدیه سوم 20 میلیون پول نقد
نقل قول کردن
+1 #7 ادریس 1401-12-03 09:07
. کسی که ازم پول دریافت کرد اسمش امیر حسین از بانک پاسارگارد هست. با همین موضوع که شما جزع نفر اول دوم یا سوم خواهید شد که نفر ااول دنا پلاس دوم یه ماشین دیگه و نفر سوم 20 میلیون تومن نقدی .. با شماره 0219---3857 ممنون میشم رسیدگی کنید .. کلا یه تومن داشتم اونم رفت .. شانس بیاد در خونه مارو بزنه خخخ رو سر خودتون کلاه نزارید . اینا بیست دقیقه به ادم فرصت میدن تا پول بریزید بعدش رد تماس میزارن . خلاصه ما که نداریم دیگه یه مقدار خون تو رگامون مونده اگه اونم کسی میخواد با بن تخفیف خون بیاد خخخخخ ممنون خخخخ
نقل قول کردن
-1 #6 ک.دوجی 1401-09-23 23:37
سلام .
چندی پیش یکی از همین کلاهبرداری ها برایم پیش امد که دقیقا کلاهبردار بودنش مشخص بود ، با مراجعه و گزارش به کلانتری که از طریق نیروها و روابط سریعا پیگیر شوند ، اما متاسفانه ان شخص در کلانتری گفت که می داند مشخصا ان طرف کلاهبردار است و گفت اگر شکایت دارید برید در دادگستری شکایتنامه تنظیم و پیگیر شوید که گفتم به من چه ، اینها بیخیال هستند من که شخص عادی هستم برم وقت و هزینه بدم که چی .
خلاصه اینو بگم که چون امنیتی نیست دولت کاری نداره مگه مردم دلشون بسوزه به هموطنانشان
نقل قول کردن
+1 #5 مسعود 1401-06-19 07:08
من پولم رفت، حالا اون چیزی که سفارش دادم رو میارن یا اونم الکیه!!!
نقل قول کردن
+6 #4 صادق 1401-04-25 11:03
بله متاسفانه سرمن هم کلاه گذاشتن و یک ماشین صورت تراشی بی کیفیت برام ارسال کردند و خبری از قرعه کشی هم نبود بعد هم هرچی تماس گرفتم کسی جوابگو نشد خدا لعنتشون کنه البته مقصر خودمونیم
نقل قول کردن
+3 #3 امیر 1398-12-06 13:29
برای بنده هم متاسفانه از طریق آگهی استخدامی تایپیست در سایت شیپور موردی مشابه این کلاه برداری پیش آمد
نقل قول کردن
+4 #2 محمد امین 1398-12-01 10:09
فکر کنم برای دفعه های بعد اگه بهمون زنگ زدن بهتره بگیم، بن کالاهاتون رو نمی خوام، ما به التفاوت پولی که میخواید به بن کالا ها بدید رو، یکمش رو به خودتون میدم، بقیه اش رو به کارتم واریز کنید! :-)
نقل قول کردن
+7 #1 ایلیا 1398-11-29 02:18
ضمن تشکر از این اطلاع رسانی خوب و با ارزش
لطفا از این فعالیتها و مسولیت شناسی ها بیشتر انجام دهید :lol:
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین مطالب

 

گزارش تصویری