سلطان مدارک جعلی در مشهد دستگیر شد

photo ۲۰۱۹-۰۲-۰۵ ۱۲-۳۴-۲۳

نهم مهرماه سال‌جاری بود که با شکایت هیئت نظارت و ارزیابی آموزش عالی خراسان رضوی (مستقر در دانشگاه فردوسی مشهد) در دستگاه قضایی و در ادامه ورود قاطع دادسرای ویژه جرایم رایانه‌ای مشهد به ماجرای صدور و فروش انواع مدارک علمی داخلی و خارجی، پرده از تخلفی عظیم در زمینه جعل مدارک عملی در مقاطع مختلف و در سطح کشور صورت می‌گرفت، برداشته شد.

تحقیقات موشکافانه قضایی روی مستندات پرونده به نکته‌ای اشاره داشت و آن هم این بود که میان ۸ هزار مدرک، نام برخی مدیران دستگاه‌های دولتی و خصوصی دیده می‌شد. جمع‌بندی پرونده نشان می‌داد ارتباط تمامی افراد بازداشت شده به یک‌نفر با هویت «امیررضا ثابت» ختم می‌شود و به نوعی او سلطان صدور مدارک علمی نامعتبر و جعلی کشور است.

متهم برای تعداد زیادی از سلبریتی‌ها هم مدارک علمی نامعتبر در سطح دکتری صادر و تحویل آنها داده است. در حالی میان آنها نام بازیگران مشهوری با هویت «ب.ر»، «ع.الف»، «س.ع»، «الف.ش» و... دیده می‌شد که پس از دستگیری متهم ۲۹ ساله تماس‌های افراد بانفود در حمایت از متهم و برای آزادی وی آغاز شد.

یکی دیگر از تیم‌های بررسی‌کننده پی برد که متهم، مدارک دانشگاه‌های خارجی MIKIMOTO و GOLDENSTAT را جعل و مدارک را در پوشش همایش‌هایی که در کشورهای روسیه و دبی برگزار می‌کرد، به شرکت‌کنندگان در همایش‌ها می‌فروخت.

متهم به‌صورت نامحسوس تحت کنترل شبانه‌روزی تیم‌های عملیاتی قرار داشت و سازمان اطلاعات سپاه خراسان‌رضوی توانست محل وی را که ابتدای بلوار فلاحی بود شناسایی کند.

فعالیت متهم آنقدر گسترده بود که برای خود چارت سازمانی تهیه و حدود ۲۰۰ نفر نیرو هم به کار گرفته بود.

فیلم مدارک و اسناد جعلی سلطان مدرک که در مشهد دستگیر شد

 منبع: ایرنا

دیدگاه‌ها   

+1 #1 محسن 1397-12-26 15:11
ضمن سلام و خداقوت به تمامی کسانی که در آن مدیریت محترم، صادقانه تلاش می کنند ،بر خود (بعنوان خواننده این سایت)لازم دانستم از کلیه عوامل آن مدیریت محترم(بخصوص پرسنل IT)، کمال تشکر و قدر دانی را بنمایم .فی امان الله.انشاءالله عاقبت بخیر بشین.التماس دعا
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین مطالب

 

گزارش تصویری