كلاهبرداری تلفنی از دانشجو با ترفند قرعه كشی عتبات

171662 738

گزارش كلاهبرداری تلفنی از یكی از دانشجویان، جهت اطلاع و آشنایی با روش های كلاهبرداران منتشر می گردد:

«شب گذشته 97/9/10 ساعت 18:45 از شماره 09224523617 با بنده تماس گرفته شد و مرا به نام خطاب نموده و اظهار داشت از ستاد عتبات تماس گرفته ايم و شما در قرعه كشی اپراتور ها برنده شده اید (5 میلیون تومان كمك هزینه عتبات عالیات) كه جهت دریافت جایزه می توانید حواله سفر یا پول نقد را انتخاب كنید. اگر پول نقد می خواهید باید دو شماره كارت به نام خودتان داشته باشید و برای انتقال این جایزه ابتدا بایستی با استفاده از دستگاه عابر بانك پرینتی از موجودی حسابهایتان بگیرید و نزد خود نگه دارید (در تمام این مدت كه من به عابر بانك مراجعه كردم تماس این فرد به من وصل بود و می گفت تماس را قطع نكنید و هر سئوالی داشتید می توانید بپرسید، این كار باعث شد عملا من نتوانم با كسی تماس بگیرم یا در خصوص این موضوع مشورت بگیرم)، پس از گرفتن موجودی به من گفت كه برای حواله شدن دو میلیون و پانصد هزار تومان به هر حسابتان باید به شماره كارتی كه می‌دهیم (كه از ستاد عتبات) است، با استفاده از منوی انتقال وجه كدی را وارد كنید تا حواله انتقال وجه برای شما صادر شود! (در زمان وارد كردن كد ابتدا گفت عدد صفر را وارد كنید تا از نظر بانك حواله محسوب شود و سپس ارقامی را رقم به رقم می خواند و من وارد می كردم كه بعدا فهمیدم در واقع همان رقم انتقال وجه بوده است)، ابتدا این عمل را بر روی كارت حساب بانك ملی‌ام كه موجودی كمی داشت انجام دادم؛ (در زمان انتقال جلوی نام گیرنده وجه عبارت ستاد عتبات و نام آقای مهدی شجاعی اصل فركوشی قید شده بود).

photo ۲۰۱۸-۱۲-۰۲ ۰۹-۱۱-۵۳ - Copy

پس از انجام عملیات برایم پیامك حواله ارسال شد (و متاسفانه من اصلا به شماره ای كه پیامك برای من ارسال شده بود توجه نكردم كه در واقع همان شماره ای بود كه با من تماس گرفته بود!). سپس این عمل را برای حساب بانک مسكن‌ام (كه در آن پول داشتم) هم انجام دادم. بعد از اتمام عملیات، علاوه بر آن پیامك حواله كذایی، پیامك برداشت مبلغ دو میلیون و نهصد و ... هزار تومان از بانك نیز برایم آمد و این مبلغ از حسابم كسر شد. متاسفانه همانجا متوجه شدم كه از من كلاهبرداری شده است.»

خواهشمند است ضمن حفظ هوشیاری در این خصوص از هرگونه همكاری با كلاهبرداران خودداری نموده و مراتب را به مدیریت حراست دانشگاه اعلام نمایید؛ و آگاه باشید كه درخواست برای رفتن پای عابربانك جهت دریافت وجه یا جایزه، قطعا كلاهبرداری است.

همچنین جهت كسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت مدیریت حراست (herasat.um.ac.ir) بخش «توصیه های حفاظتی كلاهبرداری» مراجعه نمایید.

 مطالب مرتبط

دیدگاه‌ها   

+1 #1 Haniyeh 1397-09-15 21:00
سلام . دقیقا همین اتفاق با همین ترفند برای من اتفاق افتاد ولی با یک شماره دیگه . 0922***7561 شمارش این بود و همین ادعارو داشتن که از ستاد عتبات هستن و از طریق اپراتور همراه و زیر نظر وزیر ارتباطات آقای جهرمی قرعه کشی انجام شده و بنده انتخاب شدم . در صورتی که همش دروغ و کلاهبرداری بود
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین مطالب

 

گزارش تصویری