چگونه کلید قطع اضطراری را برای گوشی هوشمندمان فعال نماییم؟

safety switch

قابلیت کلید قطع اضطراری (Killswitch) به سرعت در حال تبدیل شدن به جزء مهمی در بخش امنیت گوشی های هوشمند است. در این نوشتار شما می توانید نحوه راه اندازی این قابلیت کاربردی را بر روی گوشی هوشمندتان بیا موزید.

بنابر آمار هر ساله بیش از ۳ میلیون گوشی همراه در آمریکا و روزانه چیزی در حدود ۳۰۰ عدد در خیابان های لندن دزدیده می شود. با توجه به این آمار تکان دهنده می توان گفت شوربختانه سرقت گوشی های هوشمند به رخدادی روزمره تبدیل گشته است.

این روز ها دیگر از دست دادن اطلاعات موجود بر روی گوشی های هوشمند بیشتر از قیمت تمام شده خود دستگاه برایمان گران از آب در می آید. با به سرقت رفتن گوشی هوشمندمان تمامی اطلاعات شخصی مان اعم از پیام هایمان، لیست مخاطبانمان، نمایه های شبکه های اجتماعی مان و … در معرض خطر قرار می گیرند. شرایط از جایی حادتر می گردد که اگر بخواهیم اطلاعات به سرقت رفته حساب های بانکیمان را نیز به این سیاهه بیافزاییم.

بنابر گزارش روزنامه ی ایندیپندنت انگلستان، یکی از موثرترین راه های مقابله با این چالش، استفاده از قابلیت کاربردی کلید قطع اضطراری است. از جمله خبرهای دیگری که می توان در این باره خاطر نشان کرد آن است که تمامی گوشی های جدید هوشمند از تاریخ دهم تیرماه ۱۳۹۴ در ایالت کالیفرنیای آمریکا موظف به در بر داشتن این قابلیت در درون خود گشته اند.

در این میان دو شرکت گوگل و اپل نیز از سال ۲۰۱۴ شروع به افزودن این قابلیت در درون گوشی های ساخت شرکتشان کرده اند. این بدان معنی است که بیشتر کاربران به حداقل سطح پایه ی حفاظتی دسترسی دارند. از سوی دیگر برخی از شرکت های نرم افزاری و سخت افزاری در تلاش اند تا بتوانند سخت افزار گوشی های هوشمند را در برابر هر نوع حمله ایی که بخواهد باعث بازنشانی تنظیمات کارخانه در جهت استفاده از سیم کارت جدید شود را مقاوم نمایند.

 

چگونه کلید قطع اضطراری را بر روی Android فعال نماییم ؟

 

گام نخست : راه اندازی دسترسی از راه دور

  • مسیر زیر را بپیمایید :

Google Settings > Android Device Manager

  • به هر دو گزینه ‘Remotely locate this device’ و ‘Allow remote lock and factory reset’ مجوز دسترسی را بدهید.

android device manager

 

گام دوم :

اگر گوشی هوشمندتان دزدیده یا گم شد، به درون حساب گوگلتان وارد شوید و به قسمت ” Android Device Manager Panel ” بروید. بدین صورت می توانید موقعیت مکانی گوشیتان را بر روی نقشه ببینید و از گزینه های در اختیار گذشته شده برای کنترل گوشیتان استفاده نمایید.

 nexus_4

 

چگونه کلید قطع اضطراری را بر روی iOS فعال نماییم ؟

 

گام نخست : فعال سازی Find My iPhone

  • مسیر زیر را بپیمایید :

Settings>iCloud

  • به وسیله شناسه اپل خود وارد سیستم شود.
  • گزینه Find My iPhone را فعال نمایید.

 find my iphone

 

گام دوم : فعال سازی Lost Mode

اگر گمان می کنید که گوشیتان گم یا ربوده شده است می توانید ” کلید قطع اضطراری ” را که با نام “Lost Mode” شناخته می شود را فعال نمایید.

با استفاده یک رایانه رومیزی یا لپ تاپ به نشانی زیر بروید :

https://www.icloud.com/#find

بدین صورت می توانید وارد داشبورد ” Lost Mode ” شوید. در اینجا مکان دقیق گوشی هوشمندتان را بر روی نقشه می توانید مشاهده نمایید. افزون بر آن گزینه هایی برای کنترل گوشی هوشمندتان نیز در اختیار شما قرار می گیرد.

لازم به یاداوری است که برای دارندگان گوشی های آی او اس قابلیتی وجود دارد که به وسیله آن می توانند صفحه نمایش گوشیشان را به وسیله یک قفل نمایشگر مخصوص که نشان دهنده ی شماره تلفنی برای برگرداندن امن گوشی است سفارشی نمایند. اگر تغییراتی را در دستگاه خود به وسیله گزینه هایی که در اختیار شما گذاشته شده است انجام داده اید می توانید پس از در اختیار گرفتن گوشیتان به وسیله اپل آیدی که در اختیار دارید آن را به حالت پیشین بازگردانید.

lost mode

منبع: آی پی بروتکت
 
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تازه ترین مطالب

گزارش تصویری